Merhaba Güzellik

Merhaba Güzellik, Ben Halime Usta, benim kursumu seçip benden eğitim almaya karar vermiş iseniz hiç şansınız yok… Çünkü YA ÖĞRENECEKSİNİZ… YA ÖĞRENECEKSİNİZ… YA ÖĞRENECEKSİNİZ…

Halime Usta Hakkında

İlk etapta bu mesleği sevecek ve ben bu mesleği yapacağım demeniz gerekir. Hala ben yapabilir miyim? Yapamaz mıyım? Diye düşünüyorsanız kursa gelmeyiniz! Kesin kararını verip ben bu mesleği yapacağım diyen öğrenci istiyorum. Gözlerindeki pırıltıyı görmek istiyorum. Lay lay lom için gelecekseniz gelmeyiniz. Eti senin kemiği benim yaparım, yeri geldiğinde ellerinize vururum, beyninizi açıp içine aktarırım. Yaptığınız işe inanır ve severseniz başarılı olursunuz. Benim Kursumdan mezun olduğunuz da Kurs bitirme belgelerinizin üzerinde bizim

adımız yazacak ve her gittiğiniz yerde bizi temsil edeceksiniz. Mezuniyet sonrasında şu cümleyi gururla söylemelisiniz. “HALİME USTA’nın ÖĞRENCİSİYİM”. Bizim öğrencimiz olmanın ayrıcalığını gittiğiniz iş görüşmelerinde bizzat yaşayacaksınız. Mezuniyetten sonra stajyer olarak çalışmanıza hiç gerek yok. Kendi Güzellik salonu veya Estetik Merkezinizi açmak istiyorsanız hemen açın ve kendi iş yerinizde stajınızı yapın çünkü ben kendimden ne kadar eminsem sizleri de bir o kadar emin mezun edeceğim.

Neden Halime Usta?

Kadın Kıvırcık ve sıcaktı çıpçırıl saçları ile kalbimi yaktı.

Drama yöntemi ile ders anlatıp ilmek ilmek beynime işledi ellerime vura vura eti senin kemiği benim diye diye bizlere farkına varmadan çok güzel bir meslek öğretti. Beden dilimizi okuyarak başka bir mekanda konuştuklarımızı duyarak vallahi korkuyorum arkada gözleri var.

...

Kursu bitirip sektöre atılınca farkımızı daha iyi anladık.

Halime Usta bunu biliyor sizi güzelliğinizi farklı ve özgün olduğunuzu çağımızın önünden giden kendine inanan Güzellik Uzmanları olduğunuzu Halime Usta biliyor. Bizleri böyle yetiştirdi.

Her ne kadar beni kendinde hissetsende ben sendeyim.

Amma dikkat et karşında gördüğün benim.

Sizleri çok ama çok SEVİYORUM…

Neler Yapabilirim?

 • Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı belge tüm dünyada geçerlidir. (Apostil yaptırarak)
 • Güzellik salonu (3308 sayılı kanun kapsamında)
  • Protez tırnak stüdyosu
  • Kalıcı makyaj stüdyosu
  • Profesyonel makyaj stüdyosu
 • ...
 • Güzellik okulu (5580 sayılı kanun kapsamında) güzellik kursu açıp tüm eğitimleri verip MEB onaylı kurs bitirme belgesi verebilirsiniz.
 • Eğitim verdiğiniz ve mezun ettiğiniz tüm öğrenciler güzellik salonu açabilir.
 • Mesleki eğitim merkezine müracaat ederek Ustalık belgenizi alabilirsiniz.
 • Ustalık belgesini aldıktan sonra Usta Eğitici belgesini alabilirsiniz.
 • Ustalık ve Usta Eğiticilik belgenizi aldıktan sonra kendi salonunuzda meslek liselerinden gelen stajyer öğrenciler çalıştırarak onların staj dosyasını imzalayabilirsiniz.
 • MEB bağlı açmış olduğunuz okulunuzda öğretmenlik yapabilirsiniz (En az lise mezunu olmak şartı ile).
 • Lisans mezunu iseniz meslek liselerinde ve Halk eğitim merkezlerinde ders saat ücretli öğretmenlik yapabilirsiniz.
 • BENİM MESLEĞİMİ SEÇTİĞİNİZ İÇİN SİZLERE ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK GÜZEL BİR MESLEK SEÇTİNİZ.

Size Nasıl Güvenebilirim ?

Öğrenci koordinatörümüz ile iletişime geçmeniz yeterli. Sizlere okulumuzla ve eğitimlerimizle ilgili tüm detayları daha önce mezun ettiğimiz ünlü kişileri ve MEB onaylı diploma örneğini paylaşacaktır. Okulumuza gelerek bizi yerimizde ziyaret ediniz ve okulumuzu mutlaka bütün sınıflarımızı gezmenizi tavsiye ederim.

Bilgi almadan önce öğrenci koordinatörümüze mutlaka adınızı soyadınızı vermeyi unutmayınız.

Kimler Başvurabilir?

Estetisyen, Güzellik uzmanı olmak isteyen 18 yaşını bitirmiş olan kadın erkek herkes kayıt yaptırabilir.

En az 2. Kademe okur yazar olmak, ilköğretim, ortaöğretim, ilkokul, lise ve üniversite herhangi birini bitirmiş veya terk durumda olanlar.

Neden Tercih Ediliyoruz?

 • Sayısını hatırlamadığım mezun ettiğim öğrencilerim güzel salonları ve sahipleri vizyonumuzdur. 37 senedir iyi bir eğitim vermek kalitedir. Attığınız her adımı özelleştiren ustalıktır.
 • Tutkuyla bağlı olduğunuz her iş sanattır.
 • 1988’den bu yana bizi ilk günkü gibi heyecanlandıran eğitim aşkımızdır.
 • Her marka söz verir iyi marka sözünü tutandır.
 • Kendi hayallerini hayata geçir yoksa maaş karşılığı bir başkasının hayallerini gerçekleştirmek için çalışırsın.

Yıl

Öğrenci

Gün

Saat

Hakkımızda

Ve İşte Halime USTA

1987 Yılında sektöre katıldık. Yılmadan öğretmeye ve en iyi ürünlerle çalışmaya devam ediyoruz. Kurs bitiminde M.E.B. onaylı diploma veriyoruz ve bu diploma iş sahibi olmanızın ilk adımı.

Kurucumuz Halime USTA; İspanya, Almanya, İtalya, Çin ve Türkiye’nin isim yapmış kuruluşlarından mesleğiyle ilgili ve kullandığı ürünlerle ilgili gerekli eğitimleri aldı. Derler ki; Öğretmenler bilgilerinin %30’unu saklar. Oysa ‘Halime Usta Güzellik Kursu’nda %100 eğitim %100 uygulama esastır. Halime Usta; Yurt içinde ve yurt dışında edindiği tüm bilgileri ve uygulama yöntemlerini kendine has yöntemleriyle tabiri caizse beyinlerinin içine soka soka, öğrencilerinin ellerine vura vura öğretir. Tüm açıklığıyla öğretene ve öğrenciler en iyi şekilde uygulayana kadar.

Yorumlar

Halime Usta Güzellik Okulu için Neler Söyleniyor?

İl dışından kafamda soru işaretleriyle gelip bi o kadar sevdiğim saydığım bi sürü insanla tanışıp keşke daha önce gelseydim dediğim bir kurs benim için kalıcı makyaj hocam dilek hocamın bana ne kadar zoru başarmam gerektiği gösteren güzel ve asil hocama çok teşekkür ederim iyi ki yollarımız kesişti ve iyi ki tanıdım Dilek hocama çok teşekkür ediyorum iyi ki💕Ve iyi ki halime usta ve birbirinden özel değerli hocaları

C***** O***

Dolu dolu geçen iki ayın sonunda inanılmaz bir eğitimle mesleğe başlayacak olmanın güvenini yaşıyorum. Yönetiminden, eğitimcilerine harika bir kurum. Güzellik alanında hiçbir şeyi eksik bırakmadan anlatmalarına bayıldım. Sorduğumuz her sorunun, ders dışındaki zamanlarda bile bıkmadan usanmadan anlatılması, sizi mesleğe doğru ve donanımlı bir şekilde hazırlaması emeklerinin sadece küçük bir örneği. Bu keyifli yolda bize rehber olduğunuz için çok teşekkürler 😊

E*** G**

İşini aşkla yapan büyük,kocaman bi ekip. Öncelikle kurucusu Halime Hoca'nın huzur veren sesi için evet sadece bunun için hiç bir ilgi ve bilgimin olmadığı güzellik uzmanlığı kursuna yazıldım. S**** Hocanın işini ne kadar severek yaptığını her gün hem duyarak hem de gözlerindeki parıltıyı izleyerek cesaretlendim. Y**** Hocanın bize cilt bakımını öğretene dek hiç bıkmadan anlatışını, bizleri sarıp sarmalayışını, disiplinini, coşkusunu, işini aşkla yapışını, bizler yorulduğumuzda bile onun asla vazgeçmeyişlerini görerek heyecanlandım. Son olarak H**** Hocanın protez tırnakta sabırla, başımızdan hiç ayrılmadan, ellerimizi tutarak, küçük bir çocuğun alfabeyi ilk kez yazarken öğretmeninin elinden tutması gibi bizlere bu işi öğretmesi, o yüksek sesiyle, şen kahkahlarıyla aklımıza kaza kaza bu işi ellerimize mihenk taşı gibi işlemesi ile bu işi yapmaya karar verdim. İyi ki geldim. İyi ki kesişti yollarımız. Sizleri çok seviyorum. Öğrenciniz N**** G****

N***** G****

Hayallerim için çıktığım bu yolda bize bu güzel mesleği en iyi şekilde öğrenmemizi sağlayan Halime USTA Güzellik kursu yönetimine ve değerli eğitimcilerimize çok teşekkür ediyorum.Bizim eğitimimiz için elinden gelen hertürlü desteği gerek eğitim saatinde gerekse diğer saatlerde bizlere sağlayan değerli hocalarım; sizler iyiki varsınız teşekkür ederiz..

B**** K****


Tüm Yorumları görmek için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

İLETİŞİM

Bize Nasıl Ulaşırsınız?

Adresimiz

Oran Mahallesi Ferit Recai Ertuğrul Caddesi No:2/C
Çankaya / Ankara 06550

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cumartesi: 09:00 - 17:30
Pazar: 10:30 - 17:30